Неділя, 26.05.2019, 10:17
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

ЖУРНАЛІСТИ ОБЛАСНОГО ПРЕС-КЛУБУ, ВІДВІДАЛИ ТУРИСТИЧНИЙ КЛАСТЕР "ПОСУЛЛЯ"

Сумський прес-клуб  отримав можливість здійснення проекту «Цикл прес-турів із вивчення досвіду діяльності місцевих громад і активних громадян для створення матеріалів у ЗМІ як спосіб формування позитивного сприйняття країни» завдяки конкурсу проектів громадських організацій, проведеному управлінням інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації.

28 липня учасники проекту Сумського прес-клубу простежили туристичний маршрут, розроблений учасниками громадської організації «Туристичний кластер «Посулля», познайомилися з його авторами та виконавцями й дізналися про плани організації.

Громадська організація «Туристичний кластер «Посулля» була створена  на початку 2013 року. Вона об᾽єднала  ентузіастів, підприємців, аби займатися екотуризмом, а водночас – залучати людей до традицій краю, знайомити з історичною спадщиною Посулля, виховувати дбайливе ставлення до довкілля. У статуті організації її мета так і зазначена: «…сприяння культурному відродженню українського народу та духовному збагаченню особистості, всебічному розвитку культури, традицій та звичаїв, відродженню історичної пам᾽яті та національної свідомості…»

Наразі організація налічує 12 учасників, - розповіла її голова, член  ради підприємців при Сумській обласній державній адміністрації Ольга  Прокопченко, яка зустріла журналістів у Недригайлові, біля пам᾽ятника Петру Калнишевському. Саме в Недригайлові знаходиться інформаційний центр кластеру. А туристам організація пропонує такі цікаві об᾽єкти та місця для знайомства, як  Недригайлівський краєзнавчий музей Державного історико-культурного заповідника «Посулля»; садиби «У Наталки» та «Вакулина байка» в Роменському та «Українське Село» в Лебединському районі… До організації входять директор Недригайлівського краєзнавчого музею Іван Абаровський і власник компанії «Ромен фрут» Дмитро Самофалов (с. Хмелев, Роменський район); керівник аграрного господарства с. Констянтинів Недригайлівського району Віктор Кущ і представник туроператора «Розовая чайка» Ольга Іванова; власник кафе-бару «Клеопатра» Інна Сопітько (м.Охтирка) і недригайлівський пасічник Юрій Шаповалов… Ця мережа існує для того, щоб різноманітно, з комфортом обслуговувати туристів, виконуючи при цьому не лише бізнес-завдання, а вже згадану вище мету. 

Журналісти відвідали «Козацьку гору» в селі Костянтинів, де їх гостинно зустріла господиня  Вікторія Кущ. Наступним пунктом прес-туру стала  картинна галерея Нестора Кізенка в туристично-готельному комплексі «Старий млин», що в Недригайлові. Тут господарює сама Ольга Прокопченко.  Потім шлях проліг до села Пустовійтівка Роменського району, до садиби «У Наталки», що поблизу курганів, які теж приваблюють туристів. Господиня  Наталія Хорошаєва, член  правління Туристичного кластеру «Посулля», розповіла про свою частку роботи.

Загалом на Сумщині офіційно нараховують 81-го туристичного агента (фізичні особи-підприємці та організації). Проте ми мало чуємо про внутрішній туризм, туристичні маршрути Сумщини. Між тим, «Посулля» приймає своїх гостей.

Що допомагає і що заважає цій роботі; чому перший туристичний кластер Сумщини поки залишається єдиним у області, розповіла журналістам керівник Туристичного кластеру "ПСУЛЛЯ", Ольга Прокопченко.

Віднині читайте про нас тут:
сайт Media sumy
сайт Thi Sumy Post   Туристична Недригайлівщина відкриває свої таємниці + ФОТОРЕПОРТАЖ
сайт Xpress
газета "Ярмарок", "Сумщина" , "Ваш шанс", «Голос Посулля"

Більше фото за посиланням ПРЕС-ТУР ОБЛАСНОГО ПРЕС-КЛУБУ

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: ZDA (01.08.2016)
Переглядів: 208 | Теги: ТК Посулля, прес-тур, Сельский туризм | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: